بازارگرد
کارآفرین باید قابلیت پاسخ به نیاز بازار را داشته باشد
دوشنبه 19 شهريور 1397 ساعت 15:50 | بازدید : 11 | نویسنده : هومن | ( نظرات )

 

 

کارآفرینی

معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان گفت: کارآفرینان خلاق باشند و قابلیت پاسخ به نیاز بازار را داشته باشند.

رحیم بیرانوند در حاشیه برگزاری کارگاه مراکز مشاوره و کارآفرینی که در دانشگاه لرستان برگزار شد به خبرنگار ایسنا، گفت: در این کارگاه مشاوره‌های خوبی به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در خصوص کارآفرینی ارائه شد. 

 وی ادامه داد: به افراد جویای کار توصیه کردیم که یک مهارت را به طور کامل فرا بگیرند و همچنین در کارآفرینی صبور باشند.زیرا کارآفرینی زمان‌بر است و نباید سریع به دنبال رونق کسب و کار باشیم.

معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان تاکید کرد: کارآفرینان باید گروهی و تیمی کار کنند، قدر فرصت‌ها را بدانند، مدیریت زمان داشته باشند،همچنین باید از مشاوران قوی کمک بگیرند و موارد دیگری که می‌تواند به آنان کمک کند. 

وی با بیان اینکه کارآفرین باید خلاق باشد، اضافه کرد: یک کارآفرین باید نیاز بازار را بشناسد و براساس آن فعالیت کند. 

بیرانوند با بیان اینکه تخصص کارآفرین قابلیت پاسخ به نیاز بازار را داشته باشد، افزود: بازار برای ما تعیین تکلیف می‌کند نه ما برای بازار و باید در خدمات انعطاف‌پذیر باشیم و بتوانیم خودمان را با شرایط بازار وفق دهیم. 

وی گفت: مرکز رشد جهاد دانشگاهی آمادگی پذیرش ایده‌ها و خلاقیت افراد افراد صاحب ایده را دارد.

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


مغز چطور تغییر مقررات را درک می‌کند؟
یکشنبه 04 شهريور 1397 ساعت 9:31 | بازدید : 18 | نویسنده : هومن | ( نظرات )

 

 

مغز

پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی" با بررسی روی موش‌ها دریافتند که یکی از نواحی تالاموس، نقش مهمی در توانایی مغز در تغییر بین مقررات و برنامه‌ها براساس موقعیت و شرایط مختلف دارد.

 به نقل از ام.آی.تی نیوز، انعطاف‌پذیری شناختی، توانایی مغز در تغییر میان مقررات یا برنامه‌های متفاوت براساس موقعیت و شرایط است؛ در نتیجه نقش مهمی در فعالیت‌های روزمره دارد. تصور کنید که در یک بزرگراه، با سرعت 65 مایل در ساعت رانندگی می‌کنید، هنگام خارج شدن از بزرگراه و ورود به خیابان، متوجه می‌شوید که شرایط تغییر کرده و باید سرعت خود را کاهش دهید یا اینکه پس از ورود به کتابخانه آرام صحبت می‌کنید. مغز برای تغییر برنامه در چنین شرایطی، مجموعه متفاوتی از مقررات را حفظ می‌کند تا در صورت لزوم، مورد مناسبی را انتخاب کند. نگهداری این بازنمودهای عصبی مقررات، در قشر پیش‌پیشانی صورت می‌گیرد که مسئولیت برنامه‌ریزی رفتارهای شناختی پیچیده را بر عهده دارد.

پژوهش جدید دانشگاه "ام.آی.تی"(MIT) نشان می‌دهد که یک از نواحی تالاموس در مغز، نقش اصلی را در پردازش تغییر میان مقررات بر عهده دارد. این ناحیه از مغز موسوم به "مدیودورسال تالاموس"(mediodorsal thalamus)، بازنمودهایی که در حال حاضر مورد نیاز نیستند، سرکوب می‌کند. گفتنی است که این بازنمودها مانند یک حافظه کوتاه‌مدت حفظ می‌شوند تا در صورت نیاز، دوباره فعال شوند.

"مایکل هالاسا"(Michael Halassa)، استادیار مغز و علوم شناختی دانشگاه ام.آی.تی گفت: این کار مانند روشی برای تغییر میان مفاهیم مرتبط و نامرتبط است که می‌تواند از تکرار دوباره بازنمودهای نامرتبط کنونی، پیشگیری کند.

هدف هالاسا از این پژوهش، بررسی روابط میان مدیودورسال تالاموس و قشر پیش‌پیشانی بود. او برای این کار، وظیفه‌ای را به موش‌ها محول کرد تا تغییر میان و بافت متفاوت را بررسی کند.

او در هر آزمایش، دو هدف تصویری و صوتی را به موش‌ها ارائه داد که دستورالعمل‌های متضادی داشتند. یکی از این اهداف رفتن به چپ و دیگری رفتن به راست را دستور می‌داد. به هر یک از موش‌ها سرنخی ارائه شد که آنها را در پیروی از هدف تصویری یا صوتی راهنمایی می‌کرد. وی افزود: تنها راه حل این مسئله برای موشها، به خاطر سپردن سرنخ در طول آزمایش است تا به هدف برسند.

پژوهشگران در این آزمایش دریافتند که نقش ورودی تالاموس، در تغییر موفقیت‌آمیز اولویت‌ها ضروری است. با سرکوب مدیودورسال تالاموس در طول آزمایش، تاثیری در عملکرد مشاهده نشد اما هنگامی که این کار هنگام تغییر مفاهیم صورت گرفت، موش‌ها به زمان بیشتری برای تغییر اولویت نیاز داشتند.

هالاسا و همکارانش امیدوارند که بتوانند یافته‌های این پژوهش را در بهبود توانایی شبکه عصبی مغز به کار گیرند تا به ذخیره وظایف پیشین قبل از اجرای وظایف جدید کمک کنند.

این پژوهش، در مجله "Nature Neuroscience" به چاپ رسید.

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


تجربه عطرهای مختلف با هدست واقعیت مجازی
چهارشنبه 10 مرداد 1397 ساعت 14:19 | بازدید : 11 | نویسنده : هومن | ( نظرات )

 

 

هدست واقعیت مجازی

در زندگی واقعی، نه تنها می‌توانید اشیا را دیده و صدای آنها را بشنوید بلکه می‌توانید آنها را ببویید. اما در دنیای مجازی چطور؟ آیا این امکان در دنیای مجازی هم وجود دارد؟

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، هدست واقعیت مجازی به معنای تکرار تجربیات دنیای واقعی است، پس می‌بایست این هدست‌ها نیز حس بویایی و صدا را به کاربر ارائه دهند.

اکنون یک هدست واقعیت مجازی به نام "Vqso VR " توسعه داده شده است که تمام قابلیت‌های فوق را به کاربر ارائه می‌دهد.

بخش اصلی Vaqso  از طریق میکرو USB یا بلوتوث با هدست "شخص ثالث " (third-party) واقعیت مجازی ارتباط برقرار می‌کند و همانند یک نیم دایره مقابل چهره کاربر قرار می‌گیرد. این سیستم شامل پنج "کارتریج"(cartridges) قابل تعویض است که هر کدام از آنها دارای ۱۵ عطر مختلف است. هنگامی که کاربر این هدست‌ها را به صورتش می‌زند و شروع به بازی کردن می‌کند، دستگاه مذکور به طور خودکار عطرها را از کارتریج آزاد می‌کند، این عطرها متناسب با اتفاقاتی که در حین بازی رخ می‌دهند، انتخاب می‌شوند.

یکی از آن عطرها "زامبی" است. عطرهای دیگر شامل بوی اقیانوس، آتش / باروت، جنگل، چوب، خاک، قهوه، کارامل، شکلات، کاری، مرغ سرخ شده، نعناع، گاز، گل، و زن هستند. تمام عطرهای مذکور در قسمت زیرین این دستگاه و در تصویر قابل مشاهده است.

البته لازم به ذکر است که عطرهای سفارشی نیز برای مشتریان ساخته می‌شود و هزینه هر عطر  ۳۰۰۰ دلار خواهد بود.

در حال حاضر Vaqso VR با قیمت ۹۹۹ دلار عرضه می‌شود. قیمت هر کارتریج اضافه ۷۰ دلار است.

البته این نخستین هدست واقعیت مجازی دارای عطر نیست اما نکته ای که آن را مجزا می‌کند، تنوع در عطرهای آن است.

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


سیستمی برای جلوگیری از چرخش فضانوردان در ارتفاع
دوشنبه 18 تير 1397 ساعت 14:19 | بازدید : 14 | نویسنده : هومن | ( نظرات )

 

 

فضا

یک شرکت آمریکایی قصد دارد سیستمی ارائه دهد که از چرخش فضانوردان در ارتفاعات بالا جلوگیری کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، چرخش هم برای چتربازان و هم برای فضانوردان، یک مشکل کشنده به شمار می‌رود. یک شرکت مهندسی آمریکایی موسوم به "دراپر" (Draper) سعی دارد نوعی ابزار ضد چرخش ارائه دهد تا فضانوردان را به صورت خودکار به ثبات بازگرداند. این سیستم جدید با به کار بردن شبکه‌ای از حسگرها و "ﮊﯾﺮﻭﺳﮑﻮﭖ‌های ﮐﻨﺘﺮﻝ ﻟﺤﻈﻪ‌ﺍﯼ" (CMGs) می‌تواند چرخش خطرناک را تشخیص دهد و آن را متوقف کند.

شاید مشابه بودن این مشکل برای چتربازان و فضانوردان، عجیب به نظر برسد اما هر دو گروه در ارتفاعات بالا مانند استراتوسفر، با این مشکل روبه‌رو می‌شوند. آنها باید با کمبود نیروی جاذبه و هوا دست و پنجه نرم کنند و حتی برخی چتربازان نیز باید در طول پرش، لباس‌های فضایی بپوشند.

چرخش غیرقابل کنترل برای هر دو گروه، مشکل خطرناکی محسوب می‌شود. آنها بدون داشتن جاذبه و هوا، به چرخشی دچار می‌شوند که می‌تواند به از دست دادن هوشیاری یا حتی مرگ ختم شود.

شرکت دراپر، همکاری خود را با "دیوید کلارک" (David Clark)، طراح لباس‌های فضایی آغاز کرده است تا سیستمی ارائه دهد که داخل لباس فضایی نصب ‌شود و چرخش را کنترل ‌کند. به گفته این گروه، ﮊﯾﺮﻭﺳﮑﻮﭖ‌های ﮐﻨﺘﺮﻝ ﻟﺤﻈﻪ‌ﺍﯼ می‌توانند جهت و نیروی چرخش را تشخیص دهند؛ سپس برای هدایت توده چرخشی خود، از حرکت زاویه‌ای استفاده می‌کنند تا چرخش متوقف شود.

"کوین دودا" (Kevin Duda)، یکی از مهندسان سیستم‌های فضایی دراپر گفت: بهبود لباس‌های فضایی برای رهایی به موقع از چرخش در ارتفاع بالا، اولویتی برای سیستم‌های فضایی است. ناسا و بسیاری از شرکت‌های خصوصی فضایی نیز در تلاش هستند تا ابزاری برای مقابله با این مشکل ابداع کنند.

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


آماده‌سازی ناو کیهانی سایوز ام.اس-11 + تصاویر
یکشنبه 03 تير 1397 ساعت 15:48 | بازدید : 12 | نویسنده : هومن | ( نظرات )

 

 

ناو کیهانی سایوزام.اس-11

امروز متخصصان شرکت صنایع فضایی انرگیا در ساختمان پیکره بندی و آزمایشی 254 فضایی بایکونور عملیات سوختگیری و پرکردن مخاذن گاز ناو کیهانی سایوزام.اس-11 را به پایان رساندند.

، پس از انجام آزمایش صحت کار و تایید کارشناسان، سفینه جهت پیکره‌بندی و آزمایش نهایی تحویل گروه بعدی متخصصان خواهد شد تا آن را به محفظه انتقال متصل کنند.

با توجه به برنامه پیش‌بینی شده، جفت شدن ناو کیهانی با بخش رابط فردا صورت خواهد گرفت. این ناو یکصد و چهلمین سفینه سایوز سرنشیندار است که در ساختمان پیکره‌بندی و آزمایشی 254 فضایی بایکونور برای سفر به فضا آماده می‌شود.

پرتاب ناو کیهانی سایوزام.اس-11 با خدمه اعزامی بعدی به ایستگاه فضایی بین‌المللی برای 3 دسامبر 2018 برنامه‌ریزی شده است. خدمه اصلی ایستگاه فضایی بین‌المللی کیهان‌نورد روسکاسموس "اولگ کانوننکو"، فضانورد سازمان فضایی کانادا "دیوید سنت ژاک" و فضانورد ناسا "آن مک کلاین" هستند. گروه جانشین آنها شامل فضانورد روسکاسموس "الکساندر اسکورتسوف"، فضانورد سازمان فضایی اروپا "لوکا پارمیتانو" و فضانورد ناسا "اندرو مورگان" است.

این پرتاب در ابتدا برای 20 دسامبر 2018 برنامه‌ریزی شده بود. اما حادثه نقص موشک سایوز در زمان پرتاب در 11 اکتبر باعث تعویض تاریخ پرتاب شد. خدمه اعزامی شماره 58 ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار است ماموریتی 140 روزه داشته باشند.

فرمانده روسیه "اولگ کانوننکو"، چهارمین پرواز خود را به انجام خواهد رساند، اما "دیوید سنت ژاک" و "آن مک کلاین" برای اولین بار طعم پرواز فضایی را خواهند چشید.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

 

 

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


تولید رگ‌های مصنوعی در دانشگاه امیرکبیر
جمعه 04 خرداد 1397 ساعت 9:27 | بازدید : 19 | نویسنده : هومن | ( نظرات )

 

 

رگ مصنوعی

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به ساخت رگ‌های مصنوعی شدند که از قابلیت رگ‌زایی برخوردار هستند.

نغمه عرب‌زاده، مجری طرح  در این باره اظهار کرد: در برخی از بیماری‌ها مانند بیماری‌های قلبی و عروقی و یا سایر تروماها، رگ‌ها از بین‌ می‌روند که در این صورت نمی‌توان از خود فرد رگی دریافت کرد.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی نیاز به رگ‌های مصنوعی است، اظهار کرد: رگ‌های مصنوعی که در این زمینه به کار برده می‌شوند، باید قابلیت سازگاری با بدن را داشته باشند، بر این اساس رگ‌های مصنوعی با دو کاربرد تولید می‌شوند.

عرب‌زاده در این باره توضیح داد: برخی از رگ‌های مصنوعی دائمی هستند و برخی دیگر صرفا داربست‌هایی هستند که بستری را برای ایجاد رگ‌زایی فراهم می‌کنند.

این محقق با بیان اینکه در پژوهشکده فناوری‌های نوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به ساخت رگ‌های مصنوعی شدیم که هر دو قابلیت فوق را دارند، خاطر نشان کرد: ولی در این مطالعات تمرکز اصلی ما تولید رگ‌های مصنوعی برای رگ‌زایی است که در تست‌های مربوط به انتقال خون به نتایج خوبی دست یافتیم.

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


بهترین پست الکترونیکی کدام است؟
پنجشنبه 03 خرداد 1397 ساعت 20:15 | بازدید : 15 | نویسنده : هومن | ( نظرات )
در دنیایی که هزاران راه برای برقراری ارتباط با یکدیگر وجود دارد باز هم برخی معتقدند که هیچ چیز نمی تواند جای پست الکترونیکی را بگیرد و به گفته عده ای، دل کندن از آن محال است.

 

در حال حاضر چهل سال است که از ابداع اولین پست الکترونیکی می گذرد و کاربردهای بسیار گسترده ای داشته است اما هیچ چیز با هیچ اسمی نتوانسته جای آن را بگیرد و این که بتواند تا حدی جایگزین مطمئن‌ تری برای تلفن شود.

بهترین پست الکترونیکی کدام است؟

 

پیامک ها، فیس بوک، یاهو و ... کاربردهای مختلف خود را دارند و در کنار آنها پست الکترونیکی نیز همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

ایران نیز در زمینه ایجاد پست الکترونیکی عقب ننشسته و چند ایمیل ملی راه‌اندازی کرده است. به گفته مسئولین این ایمیل ها دارای ضریب امنیتی بالایی هستند و نسبت به حفظ حریم شخصی و دسترسی به اطلاعات شهروندان، حساسیت و دقت بالایی صورت گرفته است.

در میان این ایمیل های ملی چاپار به عنوان پست الکترونیکی اصلی محسوب شده است.

حساب کاربری شما شامل، جزئیات حساب کاربریتان یا هر فایل دیگری در آن است. شما می‌توانید به چاپار این اجازه را بدهید تا براساس تصمیمات خود بر میزان حجم ارسال و دریافت‌های شما ونیز بر میزان فضای ذخیره‌سازی‌ شما تغییراتی را ایجاد کند،اما چاپار هیچ‌گونه مسئولیتی در برابر از بین رفتن اطلاعات شما و نیز بازیابی آنها را بر عهده نخواهد گرفت.

بهترین پست الکترونیکی کدام است؟

 

اما کسانی که می خواهند از پست الکترونیکی ایرانی استفاده کنند می بایست قوانینی را رعایت کنند که از جمله آن ها می توان به این موضوع اشاره کرد که کاربران نباید از هر گونه ایمیلی که میزبان آن ها خارجی است استفاده کنند. ایمیل هایی نظیر یاهو، جی میل ، هات میل و MSNدر این دسته قرار می گیرند.

اما با تمامی این گسترش ها در زمینه فناوری و پست الکترونیکی همواره بحث امنیت تا حدودی نادیده گرفته می شود که می توان با توجه به نکاتی که ارائه می شود امنیت را در ایمیل هایمان بالا ببریم.

شما می‌توانید به چاپار این اجازه را بدهید تا براساس تصمیمات خود بر میزان حجم ارسال و دریافت‌های شما ونیز بر میزان فضای ذخیره‌سازی‌ شما تغییراتی را ایجاد کند

**همواره از یک حساب کاربری(ایمیل) به عنوان مرکز فعالیت های خود استفاده نکنید. داشتن حساب های ایمیل جداگانه به بالا بردن افزایش امنیت شما کمک بسیاری می کند. یعنی اگر کسی حساب کاربری اصلی شما  را هک کند، تمام ایمیل های شخصی تان همچنان در امان هستند.

**شما می بایست به هر تعداد که دارای حساب کاربری هستید برای هر کدام یک پسورد منحصر به فرد داشته باشید.

** هیچ پیوستی (Attach) را در صورتی که آن را نمی شناسید باز نکنید حتی اگر بی ضرر به نظر برسند. چرا که ممکن در این میان فایلی EXE برای شما ارسال شود و شما آن را دانلود و اقدام به نصب آن کنید در این صورت ممکن است کامپیوتر شما با ویروس های خطرناکی مواجه شود.

**همواره بر روی سیستم خود یک نرم افزار آنتی ویروس آپدیت شده داشته باشید تا اگر به طور ناخواسته ایمیلی را که نمی شناختید باز کردید اتفاقی برای سیستم شما نیفتد.

بعد از مسئله امنیت نوبت به جابه جایی ایمیل ها می رسد. اگر شما یک حساب کاربری از قبل داشتید و اخیرا یک حساب کاربری دیگر برای خود ایجاد کرده اید لازم نیست حساب قبلیتان را از بین ببرید بلکه می توانید آن ها را به راحتی انتقال دهید.

بهترین پست الکترونیکی کدام است؟

 

 

در صورتی که شما بخواهید از سرویس قبلیتان ایمیل هایتان را بردارید ساده تریت راه Forward کردن تمامی ایمیل هایتان است که بدون شک زمان زیادی را از شما می گیرد.

راه دیگری که شما می توانید از آن استفاده کنید Import کردن است. یعنی می توانید تمامی ایمیل هایی که در inbox خود دارید را از طریق import به سرویس جدیدتان بفرستید.

بهترین پست الکترونیکی کدام است؟

 

در یاهو...

در صورتی که شما بخواهید ایمیل هایتان را از یاهو منتقل کنید می توانید در قسمت تنظیمات import رفته و username وpassword  یاهوی خود را وارد کنید. راه دیگر این است که از یک سیستم خارجی مثل True Switch استفاده کنید.

بهترین پست الکترونیکی کدام است؟

 

بعد از انجام مراحل فوق، اگر در سرویس جدیدتان به دنبال Import می گردید در صورتی که در جی میل هستید به بخش setting و بعد به قسمت Accounts and import بروید.

بهترین پست الکترونیکی کدام است؟

 

اگر در Outlook هستید به قسمت setting و بعد more mail setting را کلیک کنید.

 

در صورتی که در hotmail هستید به قسمت Option رفته و more option را بزنید.

بهترین پست الکترونیکی کدام است؟

 

اگر در یاهو می خواهید ایمیل هایتان را دریافت کنید می بایست به قسمت  Contactsرفته و سپس به View All Contacts بروید.

بهترین پست الکترونیکی کدام است؟

 

True Switch چیست؟

True Switch یک سیستم های آنلاین برای انتقال ایمیل ها بین سرویس دهنده های مختلف مثلGmail  یا Hotmail یاAOLMail  یا Verizon و ... می باشد که نیاز به پرداخت هزینه ای ندارد اما برای سرویس دهنده یاهو رایگان نیست. این سیستم این امکان را برای شما فراهم می کند تا ایمیل های خود را در مدت زمان معینی بدون حذف شدن از ایمیل قبلیتان forward کنید.

 

همچنین به دوستانتان که نمی دانند آدرس ایمیل شما تغییر کرده است اطلاع می دهد.

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


برگزاری اولین استارتاپ مکمل‌های غذایی در کشور
پنجشنبه 20 ارديبهشت 1397 ساعت 14:18 | بازدید : 8 | نویسنده : هومن | ( نظرات )

 

 

صنایع غذایی

اولین استارتاپ مکمل‌های غذایی و گیاهی از سوی مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، اولین استارتاپ مکمل‌های غذایی با هدف تبدیل ایده به کسب و کار توسط موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در مشهد برگزار می‌شود.

این رویداد ۳ روزه در محورهای "مکمل‌های موثر در بهبود عملکرد مغز"، "مکمل‌های پربیوتیک و پری بیوتیک"، "مکمل‌های کاهش وزن" و "کاربرد فناوری‌های نوین در تهیه مکمل‌های غذایی و گیاهی" اقدام به پذیرش ایده‌های فناورانه خواهد کرد.

زمان برگزاری این استارتاپ از ۶ تا ۸ آذر ماه جاری تعیین شده است و در این رویداد علمی ۳ تیم برای سرمایه‌گذاری و ورود محصولات آنها به بازار انتخاب می‌شوند.

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


کاهش مصرف آب و برق با نانو رنگها
چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397 ساعت 20:14 | بازدید : 12 | نویسنده : هومن | ( نظرات )
پژوهشگران پارک علم و فناوری یزد با استفاده از نانوذرات تیتانیوم موفق به تولید نانو پوششهایی شدند که به عنوان عایق به کار می روند و موجب کاهش مصرف انرژی می شود.

 


 

علیرضا علیپور – مجری طرح، با بیان اینکه رنگهای تولید شده به مرحله تجاری سازی رسیده است، افزود: در این تحقیقات موفق به تولید نانورنگهای پلیمری مرئی و نامرئی شدیم.

کاهش مصرف آب و برق با نانو رنگها

 

وی با بیان اینکه نانورنگهای تولید شده به عنوان عایق به کار می رود، اظهار داشت: از مهمترین مزایای پوششهای تولید شده می توان به ضد UV (اشعه ماورا بنفش)، آنتی باکتریال، مقاوم در برای یخ زدگی و انعطاف پذیری تا دمای 180 درجه سانتیگراد اشاره کرد.

علیپور با بیان اینکه این رنگها قابل اعمال در محیط داخلی کولر است، یادآور شد: استفاده از این پوششها موجب خنک تر شدن محیط کولر به میزان 20 درجه سانتیگراد ضمن آنکه محیط داخلی خانه را نیز به میزان 7 درجه سانتیگراد خنک تر می شود از این رو موجب کاهش میزان مصرف انرژی می شود. علاوه بر این موجب کاهش مصرف آب در کولرها می شود.

مجری طرح، با بیان اینکه در این پوششها از نانوذرات تیتانیوم استفاده شده است، خاطر نشان کرد: نتایج تستهای کنترل کیفیت بر روی نانو رنگهای تولید شده نشان داد که رنگهای تولید شده مشابه نانو رنگهای خارجی است ضمن آنکه یک دهم درجه اختلاف دما بیشتر از نمونه های خارجی است.

 از مهمترین مزایای پوششهای تولید شده می توان به ضد UV (اشعه ماورا بنفش)، آنتی باکتریال، مقاوم در برای یخ زدگی و انعطاف پذیری تا دمای 180 درجه سانتیگراد اشاره کرد.

وی در این باره توضیح داد: رنگهای تولید شده در کشور به عنوان عایق به کار می رود و در مقایسه با نمونه های خارجی قادر است سرما و گرما را در محیط نگهدارد.

کاهش مصرف آب و برق با نانو رنگها

 

علیپور با بیان اینکه این پوششها در دو نوع مرئی و نامرئی تولید شده است، یادآورشد: نانو پوششهای نامرئی فاقد رنگدانه هستند ولی نانو رنگهای مرئی در انواع رنگها قابل تولید هستند.

وی از دریافت تاییدیه برای این پوشش خبر داد و اضافه کرد: این طرح موفق شده است که تاییدیه هایی از پژوهشگاه صنعت رنگ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت آب و فاضلاب استان یزد دریافت کند.

 

 

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


به یاد آوردن خواب‌ها در ایستگاه فضایی بین المللی بسیار سخت است
یکشنبه 12 فروردين 1397 ساعت 15:51 | بازدید : 17 | نویسنده : هومن | ( نظرات )

 

 

فضانوردان

فضانورد روسکاسموس، که اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی مشغول کار و فعالیت است، در پاسخ به این سئوال که جالب ترین رویای او در طول اقامت فضایی چه بوده گفت: به یاد آوردن خواب‌ها در ایستگاه فضایی بین المللی بسیار سخت است و احتمالا به این دلیل خواهد بود که خواب در آنجا بسیار عمیق است.

به گزارش ایسنا،سرگئی پروکوپیف، در شبکه اجتماعی کانتاکت (نمونه روسی فیسبوک) گفت که در خواب دیده تعطیلات آخر هفته از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین برگشته بوده و بعد از تعطیلات که قرار بوده بار دیگر به ایستگاه برگردد، دیر کرده، موشک پرتاب شده و او از سفر جامانده است.

پروکوپیف گفت: همکاران دیگرم که پیش از من به فضا سفر کرده و تجربه پرواز فضایی و اقامت در ایستگاه فضایی را داشتند قبلا به من هشدار داده بودند در زمان ماموریت خوابی خواهی دید که مطمئنا فراموش نخواهی کرد. آنها عینا گفته بودند خواب خواهی دید برای تعطیلات شنبه و یک شنبه  آخر هفته به زمین آمده ای و باید روز دوشنبه به بایکونور برسی تا با موشک پرواز کنی اما دیر می کنی و به پرتاب نخواهی رسید!

پروکوپیف که در یک جلسه ارتباط مستقیم با کاربران کانتاکت صحبت می کرد، گفت: "من آن زمان خندیدم، اما واقعا این اتفاق افتاد و این رویا را دیدم"

این جلسه ارتباطی به بیستمین سالگردنخستین بخش  ایستگاه فضایی بین المللی اختصاص یافته بود که روز سه شنبه انجام شد.

وی در ادامه اظهار داشت: "در بی وزنی، خواب عمیق تر از زمین است ودشوار می شود یک رویای خاص را به یاد داشته باشید، اما می توانم بگویم که همه رویاها در فضا، در مورد زمین است و هرگز به یاد نمی آورم که من در خواب هایم زندگی در فضا را دیده باشم."

کاربران کانتاکت همچنین از فضانورد پرسیدند اگر امکانش بود دوست داشت چه نوع حیوانی را در ایستگاه فضایی بین المللی می داشت،که پروکوپیف پاسخ داد: "من فکر می کنم این امکان وجود دارد که یک همستر در اینجا داشته باشم."

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


تعداد صفحات : 3


 
منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری :
رمز عبور :

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آرشیو مطالب
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 30
:: کل نظرات : 0

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 0

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 32
:: باردید دیروز : 9
:: بازدید هفته : 41
:: بازدید ماه : 398
:: بازدید سال : 398
:: بازدید کلی : 675